ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Gminy Bartoszyce
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracownikówDrukuj informacjęSprawa: Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników

Szczegóły informacji

Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Samodzielne stanowisko ds. oświaty

Ogłoszono dnia: 2013-11-20 10:50:08

Termin załatwienia

do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku

Osoba kontaktowa

Magdalena Kraśna

Miejsce załatwienia

Urząd Gminy Bartoszyce
pok. nr 1
Plac Zwycięstwa 2 
11-200 Bartoszyce 

Telefon kontaktowy

89 762-77-19

Adres e-mail

m.krasna@gmina-bartoszyce.pl

Sposób załatwienia

Procedura wszczynana jest na wniosek zainteresowanego: 1. Złożenie wniosku 2. Sprawdzenie kompletności wniosku 3. Rozpatrzenie wniosku 4. Wydanie decyzji
 

Miejsce odbioru

Pismo doręcza się stronie w miejscu zamieszkania lub w miejscu pracy drogą pocztową, bądź w siedzibie Urzędu Gminy Bartoszyce

Wymagane Dokumenty

Wymagane dokumenty Dofinansowanie jest przyznawane na wniosek pracodawcy złożony w terminie 3 miesięcy od dnia zdania przez młodocianego pracownika egzaminu, zgodnie z przepisami w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania.
 
Wniosek składa się dla każdego młodocianego oddzielnie
 
Do wniosku należy dołączyć kopie:
1.    dokumentów potwierdzających, że pracodawca lub osoba prowadząca w imieniu pracodawcy albo osoba zatrudniona u pracodawcy posiada kwalifikacje wymagane do prowadzenia przygotowania zawodowego młodocianego wraz z potwierdzeniem zatrudnienia takiej osoby oraz zaświadczenie określające staż pracy instruktora przygotowania zawodowego – jeśli z przepisów to wynika,
2.    umowy o pracę zawartej z młodocianym pracownikiem w celu przygotowania zawodowego,
3.    dyplomu, świadectwa lub zaświadczenia potwierdzającego, że młodociany pracownik ukończył naukę zawodu lub przyuczenie do wykonywania określonej pracy,
4.    świadectwa pracy młodocianego,
5.    zaświadczenia o zaliczeniu praktycznej nauki zawodu u poprzedniego pracodawcy
(w przypadku przerwania nauki i podjęcia jej u innego pracodawcy),
6.    upoważnienia pracodawcy do poświadczenia dokumentów za zgodność z oryginałem,
w przypadku gdy poświadczenia dokonuje inna osoba niż pracodawca,
7.    aktualny odpis (wypis) lub kopie zaświadczenia z właściwej ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) lub Krajowego Rejestru Sądowego (w przypadku spółki cywilnej również kopię umowy spółki). Z dokumentu powinno wynikać, że składany wniosek został złożony przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu ubiegającego się o dofinansowanie,
8.    pełnomocnictwa, jeżeli wnioskodawca reprezentowany jest przez inną osobę.
 
Zgodnie z treścią art. 122 ust 11 Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2018 r. poz. 996 ze zm.): Dofinansowanie, o którym mowa w ust. 1, udzielane podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą w rozumieniu art. 2 pkt 17 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 362), stanowi pomoc de minimis udzielaną zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis (Dz. Urz. UE L 352 z 24.12.2013, s. 1) lub rozporządzeniu Komisji (UE) nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. Urz. UE L 352 z 24.12.2013, s. 9).
 
Zgodnie  z art. 37 ust.1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz.U. z 2018 r., poz. 362) podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jest zobowiązany do przedstawienia podmiotowi udzielającemu pomocy informacji niezbędnych do udzielenia pomocy de minimis, dotyczących w szczególności sytuacji ekonomicznej wnioskodawcy.
 
W związku z powyższym przy składaniu wniosku o dofinansowanie każdy wnioskodawca zobowiązany jest do przedłożenia dodatkowych dokumentów:  
1.    formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (do pobrania poniżej).
2.    zaświadczeń o pomocy de minimis, otrzymanych w roku, w którym pracodawca ubiega się o pomoc oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat, albo oświadczenia o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie albo oświadczenia o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie (do pobrania poniżej),
3.    oświadczenia o obowiązku sporządzania sprawozdań finansowych i w przypadku takiego obowiązku, sprawozdania finansowego za okres ostatnich 3 lat obrotowych (do pobrania poniżej).
4. Oświadczenie o połączeniu lub przejęciu przedsiębiorstwa (do pobrania poniżej).
5. Oświadczenie przedsiębiorcy o powiązaniu (do pobrania poniżej).
 
Wniosek bez załączonych potwierdzeń spełnienia wszystkich warunków lub złożony po terminie nie będzie rozpatrywany.  
 
Wszystkie kopie powinny być potwierdzone przez osoby upoważnione lub na zasadach określonych w art. 76 a § 2 b. ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1257 ze zm.).

Czas realizacji

do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku

Opłaty

Nie pobiera się

Tryb odwoławczy

Od decyzji służy prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie w terminie 14 dni od daty doręczenia za pośrednictwem organu wydającego decyzję (Wójt Gminy Bartoszyce)

Podstawa prawna

  • art. 122 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 ze zm.)
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania (Dz. U. z 2014 r., poz. 232)
  • Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257)
  • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 roku o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 362 ze zm.)
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. z 2010 r. nr 53 poz. 311 ze zm.)
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2007 r. w zaświadczeń o pomocy de minimis i pomocy de minimis w rolnictwie i rybołówstwie (Dz.U. z 2018 r. poz. 350 ze zm.)

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony